Káva Brazília Zlaté Zrnko - 200g

Nákupom tovaru za 89,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

Kód produktu: Brazília-200g
Dostupnosť: Skladom
7.40 € 11.10 €
Bez DPH: 6.17 €

Brazília je vyberaná zmes brazílskych káv s jemnou príjemnou sladkou chuťou.


Chuť a špecifikácia: dlhotrvajúca dochuť odhaľuje chuť sladu a vanilky.


Stupeň praženia :Čítať viac...
Ovocnosť : 2
Sladkosť : 3
Horkosť : 2
Telo : 3
Dochuť : 3
:
Chuťový Profil : Kakao,Mandle,Oriešky,Čerstvé ovocie
Pôvod : Brazília
Zmes : Arabica 100%

Káva Zlaté Zrnko – Brazília je vyberaná zmes brazílskych káv s jemnou príjemnou sladkou chuťou. Dobrá viskozita a sladké aromatické vône kakaa, mandlí a lieskových orieškov, ktoré sa rozvíjajú do rôznych nádychov zrelého ovocia. Dlhotrvajúca dochuť odhaľuje chuť sladu a vanilky.

Ocenenia: Víťaz 1 hviezdy na Great Taste Awards 2019 v kategórii espresso. Víťaz striebornej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso.

Pôvod: Lahodná Brazília je káva s pôvodom, je zmesou arabica, kvalita Extra Fine Cup. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Spracovanie: mokrou metódou

Praženie: stupeň 4 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso.

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Brazília je obľúbená klasika, veľmi jemná, má vyváženú a príjemnú chuť.

Balíčky spoznaj: kávu Brazília nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj najpredávanejšie 1000g (Emília, Brazília, Kuba, Rómeo, Etiópia)Spoznaj top3 pre zamilovaných 600g (Emília, Brazília, Kuba)Spoznaj 5 káv na sladké espresso 1000g (Emília, Brazília, Cézar, Mária, Guatemala)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Brazília si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). 

Ovocnosť: *00

Sladkosť: **0

Horkosť: *00

Aróma: **0

Intenzita: **0

Dochuť: **0

Kofeín: **0

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Top produkty