Káva India Zlaté Zrnko - 200g

Nákupom tovaru za 89,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

Kód produktu: India-200g
Dostupnosť: Skladom
7.40 € 11.10 €
Bez DPH: 6.17 €

Káva Zlaté Zrnko – India sa vyznačuje kvalitným plným telom s intenzívnym pocitom v ústach.


Chuť a špecifikácia: náznaky horkej čokolády sa prelínajú s tónmi pražených lieskových orieškov.Čítať viac...
Ovocnosť : 2
Sladkosť : 3
Horkosť : 4
Telo : 3
Dochuť : 3
Chuťový Profil : Kakao,Čokoláda,Oriešky
Pôvod : India
Zmes : Arabica 100%

Káva Zlaté Zrnko – India sa vyznačuje kvalitným plným telom s intenzívnym pocitom v ústach. Náznaky horkej čokolády sa prelínajú s tónmi pražených lieskových orieškov. Predĺžená dochuť pripomína vlašské orechy.

Ocenenia: Víťaz bronzovej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso. Zisk zlatej medaily na International Coffee Tasting v roku 2021.

Pôvod: India je káva s pôvodom, kávovníkové zrno najvyššej kvality z oblasti Bababudan. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Praženie: stupeň 5 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso.

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Senzorický profil: Senzorický profil káva India

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – India je káva s jemnou horkastou chuťou.

Balíčky spoznaj: kávu India nájdete aj v balíčku kávy: Spoznaj 5 káv na horké espresso 1000g (Olívia, Otello, India, Kuba, Indonézia)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva India si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov).

Chuťový profil:

Ovocnosť: *00

Sladkosť: **0

Horkosť: ***

 Aróma: *00

Intenzita: **0

Dochuť: **0

 Kofeín: **0

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Top produkty