Káva Kuba Zlaté Zrnko - 1000g

Nákupom tovaru za 89,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

Kód produktu: Cuba-1000g
Dostupnosť: Skladom
29.90 € 44.90 €
Bez DPH: 24.92 €
1,000g.
29.90 €

Kuba “HORKASTÁ” – NAJZAUJÍMAVEJŠIA káva spomedzi všetkých káv.


Chuť a špecifikácia: chuť kakaa a tabaku s náznakmi lieskových orechov v dlhej dochuti.Čítať viac...
Ovocnosť : 1
Sladkosť : 2
Horkosť : 4
Telo : 4
Dochuť : 3
Chuťový Profil : Kakao,Oriešky,Tabak
Pôvod : Kuba
Zmes : Arabica 100%

Káva Zlaté Zrnko – Kuba – výrazné telo tejto kávy ponúka znateľnú chuť kakaa a tabaku s náznakmi lieskových orechov v dlhej dochuti. Výnimočná chuť spomedzi všetkých káv, charakteristická iba pre Kubu.

Ocenenia: Víťaz 2 hviezd na Great Taste Awards 2019 v kategórii espresso. Víťaz striebornej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso.

Pôvod: Kuba je káva s pôvodom, pochádza z juhovýchodnej časti ostrova, z horského pásma Sierra Maestra. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Praženie: stupeň 5 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso.

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: jemné / veľmi tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Kuba je obľúbená nielen u mužov pre svoju horkastú tabakovú dochuť, ale aj u všetkých, ktorí ocenia horkastú kávu, ktorá sa vyníma spomedzi ostatných.

Balíčky spoznaj: kávu Kuba nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj najpredávanejšie 1000g (Emília, Brazília, Kuba, Rómeo, Etiópia)Spoznaj top3 pre zamilovaných 600g (Emília, Brazília, Kuba)Spoznaj 5 káv na veľmi horké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver),  Spoznaj 5 káv na horké espresso 1000g (Olívia, Otello, India, Kuba, Indonézia)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Kuba si vyžaduje jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 2-3, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov).

Chuťový profil:

Ovocnosť: 000

Sladkosť: *00

Horkosť: ***

 

Aróma: *00

Telo: ***

Dochuť: **0

 

Kofeín: *00

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Top produkty