Káva MEXICO FINCA La Chicharras - 100g.

Nákupom tovaru za 89,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

Kód produktu: CHICHARRAS A71-100g
Dostupnosť: Skladom
3.50 € 5.30 €
Bez DPH: 2.92 €

Výnimočná káva z Mexika. Ideálna ako základ pro espresso zmes.


Chuť a špecifikácia:veľmi príjemné telo prekreslené žltou sladkou paprikou, kešu orechmi a mliečnou čokoládou. Dochuť príjemne čokoládová s kvetinovými tónmi – oficiálny popis. Nám sa zdá trošku výraznejšej chuti s pocitovou ľahkou ovocnou aciditou.


Stupeň praženia :Čítať viac...
Ovocnosť : 3
Sladkosť : 3
Horkosť : 3
Telo : 3
Dochuť : 4
Chuťový Profil : Kakao,Čokoláda,Chilli
Pôvod : Mexiko
Zmes : Arabica 100%

Krajina: Mexico

Pestovateľská oblasť:  Jaltenango, Chiapas

Certifikácia: School Project

Majiteľ: É-Café

Kvalita zrna: SHG EP, 16 UP

Nadmorská výška: 1250 až 1600 m

Veľkosť farmy: 150ha

Odroda:   Caturra, Arabe, Bourbon, Kostarika 95

Zbery: november až február

Export: marec - máj

Spôsob zberu a spracovania: ručný zber / premytá

Exportná jednotka: 69kg + GrainPro

Chuťový profil kávy: veľmi príjemné telo prekreslené žltou sladkou paprikou, kešu orechmi a mliečnou čokoládou. Dochuť príjemne čokoládová s kvetinovými tónmi – oficiálny popis. Nám sa zdá trošku výraznejšej chuti s pocitovou ľahkou ovocnou aciditou.

História:

Vlastníkom plantáže las Chicharras je E-Café, ONG „Organización No Gubernamental“ (súkromná, nezávislá, nezisková organizácia, ktorá sleduje sociálne alebo sociálno-politické účely).

E-Café založilo pred rokmi školu v La Trinitaria, Chiapas s 3 deťmi. Dnes škola „hosťuje“ 157 študentov v modeli internátnej školy. V porovnaní s inými školami v Mexiku sú študenti veľmi vzdelaní najmä v jazykových zručnostiach. To je dôvod vysokého podielu viac ako 90 % absolventov, ktorí študujú vysokú školu. E-Café svojou činnosťou vytvára pracovné miesta v mnohých oblastiach (učitelia, záhradníci, farmári (káva, kukurica)).

Školský projekt:

Pri prvej návšteve na začiatku roka 2016 sme sa rozhodli začať budovať učebňu na farme spoločne s E-Café. Farma sa nachádza v horách, asi 2 hodiny cesty od najbližšieho mesta Jaltenango. Chodiť do školy je preto ťažké alebo takmer nemožné. Prvý príspevok bol vyčerpaný do februára 2016; ďalšie príspevky nasledovali v decembri a januári 2017. Vo februári prišla dobrá správa, že nová budova je pripravená a deti ju budú môcť využívať na výučbu

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Top produkty