Predajňa : Jégeho 10, BA, otvorené : Pon - Pia 10,00 - 16,00 hod. Tel. 0917/963 024, mail : info@hairclinic.sk

Ako urýchliť rast vlasov?

Nákupom tovaru za 89,- EUR získate ZADARMO darček k objednávke.

Ako urýchliť rast vlasov?

Hovorí sa, že najpríťažlivejšie ženy majú dlhé lesklé vlasy, ktoré by im zakrývali ramená. Toto je pravdepodobne najdôležitejší ženský majetok. Preto sa ženy často pýtajú, ako podporiť rast vlasov. Nižšie je niekoľko informácií týkajúcich sa prirodzenej starostlivosti o vlasy zameranej na rýchlejší rast vlasov.

Ako rýchlo rastú vlasy? Je ťažké to presne definovať, pretože všetky vlasy nerastú rovnakou rýchlosťou. Dĺžka rastovej fázy a intenzita bunkového delenia závisí od mnohých faktorov vrátane výživy a zvlhčovania zvnútra. To je dôvod, prečo mesačný rast vlasov bude pre rôznych ľudí rôzny. Aj vlasy môžu počas roka rásť rôznym tempom, pretože na ne má silný vplyv choroba, poveternostné podmienky, stres a iné faktory.

Mnohé štúdie ukazujú, že priemerný mesačný rast vlasov je 1 cm. To znamená, že za rok vám vlasy narastú v priemere o 12 cm. Bohužiaľ, poškodené a zbavené správnej výživy budú vlasy rásť oveľa pomalšie. Na zvýšenie priemerného mesačného rastu vlasov až na 2-3 cm stačí dodať potrebné zložky a posilniť.

ANATÓMIA A RAST VLASOV

Život každého vlasu začína vo veľmi zložitej štruktúre vlasových folikulov. Po celom tele máme rozmiestnených 5 miliónov vlasových folikulov! Asi 100-150 tisíc z nich sa nachádza v pokožke hlavy. Počet vlasových folikulov zostáva nezmenený po celý život, ale nie všetky sú aktívne. Ak teda kozmetický prípravok spôsobuje rast nových vlasov, v skutočnosti aktivuje spiace cibuľky.

Základným delením vlasu je rozlíšenie stonky (časť vlasu nad epidermou) a korienka vlasu (subkutánna časť). Pri diskusii o raste vlasov je oveľa dôležitejšie, čo je pod kožou. Koreň vlasu (cibuľka) je obklopený vlasovým folikulom, v ktorom je zakorenený celý vlas. Tam, v spodných častiach nazývaných vlasová matrica, dochádza k deleniu buniek, ktorých výsledkom je rast vlasov.

Fázy rastu vlasov

Rast vlasov súvisí so životným cyklom vlasov, ktorých počas nášho života prebieha vo folikuloch aj 20-30 krát. Rast vlasov pozostáva zo štyroch po sebe nasledujúcich fáz, z ktorých najdôležitejšia je anagénna.

Anagén - rastová fáza, v ktorej dochádza k silnému deleniu buniek, vytvára sa cibuľka a chĺpok začína stúpať nad povrch kože. V tomto štádiu je asi 80-85% vlasov a vydržia od 3 do 6 rokov, čo znamená, že zdravé vlasy môžu dorásť až do 60 cm.

Ďalšou fázou je katagénna (prechodná fáza), keď sa bunkové delenie zastaví a bulbus postupne zmizne. Potom prichádza telogénna fáza (fáza pokoja), kedy sú cibuľka a chĺpky už úplne zrohovatené, odumreté, no stále vo folikuloch. Poslednou fázou je exogén (fáza uvoľňovania), keď sa cyklus začína nanovo a vlas vypadáva – je vlastne vytlačený z folikulov novou cibuľkou.

METÓDY PRE RÝCHLEJŠÍ RAST VLASOV

Keď máme správne pozadie, bohatšie o teóriu, môžeme sa zamyslieť nad tým, čo urýchľuje rast vlasov. Existuje menej a účinnejších metód, pretože všetko závisí od individuálnych potrieb našich vlasov a náchylnosti na rôzne zložky, ktoré dodávame. Princíp je jednoduchý – metódy na podporu rastu vlasov treba vyberať po vyskúšaní mnohých spôsobov (aj keď mnohé z nich skončia neúspechom).

Čo jesť na urýchlenie rastu vlasov?

Hovorí sa, že na rýchlosť rastu vlasov má výrazný vplyv naša strava. Je v tom zrnko pravdy, pretože živiny pre vlasové folikuly sú dodávané aj zvnútra. Vyvážená strava pre rast vlasov by však mala byť len doplnkom k štandardnej vonkajšej starostlivosti o vlasy. Počet základných živín dodávaných s jedlom je príliš malý na to, aby zabezpečil okamžitý rast vlasov.

Masáž pokožky hlavy a rast vlasov

Viete, že masáž nie je len skvelou relaxačnou metódou? Ak ho budete vykonávať často a pravidelne, bude stimulovať rast vlasov. Je to možné, pretože hlavným účelom masáže je stimulovať krvný obeh a tým zvýšiť množstvo živín dodávaných do vlasových cibuliek. Masáž pokožky hlavy zlepšuje mikrocirkuláciu pokožky a posilňuje vlasy. V dôsledku toho vypadáva menej a rastie rýchlejšie. Táto metóda funguje najlepšie v kombinácii s prírodnou starostlivosťou, pretože masáž pokožky hlavy, najmä po nanesení oleja, umožňuje rýchlejšie absorbovať cenné látky.

  • Pridal : admin
  • Feb 25, 2022
  • Komentáre: 0
Komentáre: 0

Žiadne komentáre

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou.*

Top produkty